دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

مراسم افتتاح پایگاه علمی فرهنگی " بوکواریوم" برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۶ | 

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران: مراسم افتتاح پایگاه علمی فرهنگی " بوکواریوم"  روز سه شنبه 1 اردیبهشت ماه در دانشکده پزشکی  با حضور دکتر عبادی فرد آذر معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه  ،دکتر ناصری پور رییس دانشکده پزشکی وجمعی از مسؤلین برگزار شد.

 علیرضا امیرآبادی مسؤل بسیج دانشجویی دانشگاه در حاشیه برگزاری مراسم در گفتگو با روابط عمومی گفت: با توجه و مشاهده فضای دانشگاه فعالیت های فرهنگی بسیار خوبی از جانب دانشجویان  با همکاری معاونت دانشجویی انجام می شود. اعضای بسیج دانشجویی پا به پای این فعالیت های فرهنگی قدم برداشته و سعی در ارتقاء هرچه بهتر سطح علمی و فرهنگی دانشگاه دارند.

وی در ادامه به برخی موارد که باعث ایجاد انگیزه گردید تا این فضا ایجاد گردد، اشاره کرد و گفت:

 ضعفی که در کتابخانه های موجود در دانشگاه ما وجود دارد این است که خود دانشجویان به طور مستقیم نمی توانند باتوجه به تفکرات و علائق خود در گزینش کتاب ها مشارکت کنند. این مسئله باعث می شود که با توجه به کمیت بالای کتاب ها در کتابخانه های دانشگاه در سطح امکانات خود مراجعه آنچنانی نداشته باشد.

امیرآبادی ادامه داد:طبیعتا بدلیل وجود واحد های درسی و مباحث علمی ارتباط مستقیمی بین دانشجو واستاد وجود دارد، اما در عمل فضایی در دانشگاه نداشته ایم که به آن صورت بتواند این ارتباط را تقویت کند به طوری که انتقادات و پیشنهادات از جانب دانشجویان را به اساتید منتقل کنند و بالعکس.

وی افزود:اگر میخواهیم مکانی مورد استقبال دانشجویان واقع شود باید به دانشجویان اعتماد کرد، به طوری که دانشجویان بتوانند از صفرتا صد پروژه هایی که در ذهن دارند را با توجه به امکانات دانشگاه عملیاتی کنند.

4.وقتی اسم کتابخانه می آید به طور طبیعی ذهن مان به سمت کتاب وفرهنگ کتابخوانی میرود که حقیقتا در فضای کتابخانه های دانشکاه ما توانسته اند تا حدی این مهم را برآورند.اما بوکواریوم رسالتی فرا کتابخانه ای را برای خود در نظر گرفته است. از فعالیت های فرهنگی کوچک وتاثیر گذار گرفته تا فعالیت هایی بزرگ وماندگار

مسؤل بسیج دانشجویی دانشگاه گفت:وقتی فضا دانشجویی شد دانشجویان می توانند از این کتابخانه درجهت ارتقای سطح علمی خود استفاده کنند که مثالی از این دست فعالیت ها را میتوان از مجموعه کبریت سرسیاه نام برد که اعضای فعال در این کتابخانه زحمات بسیاری برای این مجموعه کشیدند.

 وی عنوان کرد:این فضا هر چند کوچک است (که انشاالله با همکاری و همیاری معاونت دانشجویی قابل ارتقاع است)اما به راحتی می تواند فضایی صمیمی را برای دانشجویان ایجاد کند.( پاتوق دانشجویی)

 حقیقتا هر حرکتی در فضای دانشگاه اگر بخواهد به هدف نهایی خود برسد نیازمند پیگیری و فعالیت مستمر دانشجویان و صد البته حمایت های بی دریغ مسئولین مربوطه است.

 

 دکتر ناصری پور رییس دانشکده پزشکی اظهار داشت: انجام اینگونه فعالیتها توسط دانشجویان برای آنها ایجاد سرزندگی و نشاط می نماید و حتی می تواند به بهبود مسائل درسی آنها کمک کند. همچنین ایجاد جمعهایی که در آن فعالیت،همکاری و کار گروهی باشد، به خصوص که همه کارها را از صفر تا صد  را خود دانشجو انجام دهد، می تواند برای آنها یک اطمینان خاطر ایجاد کند و خود باوری را در آنها افزایش دهد.

وی تصریح کرد:  دانشگاه هم سعی می کند میدان را برای دانشجویان ایجاد کند. ما نیز به دانشجویان اعتماد پیدا کردیم و کارهایی را که به آنها سپردیم به بهترین نحو ممکن انجام دادند و در همه حرکتها ما سعی کردیم از مشارکت آنها کمک بگیریم .

دکتر عبادی آذر معاون دانشجویی و فرهنگی گفـت: باید این بستر را برای دانشجویان آماده کنیم تا تمام فعالیتها و خلاقیتهای خود را بروز دهند. چرا که سکان دار این مملکت جوانان هستند. هر چقدر در کنار آنها باشیم و کارها را به آنها بسپاریم قطعا در توسعه و پیشرفت مملکت نقش اساسی خواهد داشت.

وی افزود: تا آنجایی که از دست ما بر می آید  این است که در حد امکانات دانشگاه  راه درست را به آنها نشان دهیم تا موفق شوند.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 585 بار   |   دفعات چاپ: 29 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر